Reklama A

W środę we wrzesińskim ratuszu podpisano list intencyjny w zakresie współpracy, mającej na celu odbudowę wrzesińskiej zieleni zniszczonej w wyniku sierpniowej nawałnicy.

Reklama A4

Sygnatariuszami porozumienia byli: Gmina Września, Powiat Wrzesiński, Fundacja im. Dzieci Wrzesińskich, Liceum Ogólnokształcące im. H. Sienkiewicza oraz inicjatorzy akcji “Zielona Strona Wrześni”. W ramach współpracy, na terenie Gminy Września, a w szczególności w miejscach zniszczonych przez niedawną nawałnicę, zostaną zasadzone nowe drzewa i rośliny. Instytucje samorządowe udzielą wsparcia finansowego i organizacyjnego. Prace mają ruszyć już w listopadzie. Ponadto wiosną 2018 r., w jednym z parków, zostanie zorganizowany festyn rodzinny, podczas którego każdy mieszkaniec będzie mógł posadzić drzewo.

A skąd pomysł na zainicjowanie akcji „Zielona strona Wrześni”? Czy Zielona Strona Wrześni jest tymczasowa, spowodowana sierpniową nawałnicą czy będzie się rozwijała? Jak inicjatorzy akcji oceniają współpracę z samorządem lokalnym?

Szczegóły tylko u nas w materiale video!

Skomentuj

Szukaj

Na żywo

Na żywo

Facebook

Instagram

Reklama A3
Reklama A33
Joomla! template by Age Themes