Reklama A

Drzwi zewnętrzne są pewnego rodzaju wizytówką domu. Muszą nie tylko być trwałe, funkcjonalne i zapewniać bezpieczeństwo, ale także dobrze wyglądać. Jednak aby dobrze pełniły swoją funkcję, już na etapie projektu domu należy dokonać pewnych decyzji związanych z ich wyborem.

Na co zwrócić uwagę wybierając drzwi zewnętrzne

Na stronie https://new-house.com.pl/ można znaleźć szereg różnego rodzaju rozwiązań i gotowych projektów, budowlanych domów jednorodzinnych, w których zastosowano różnego rozwiązania dotyczące drzwi wejściowych. Fachowcy na pewno pomogą wybrać rozwiązanie dopasowane do indywidualnych potrzeb.

Pierwszym kryterium wyboru jest zazwyczaj to czy drzwi mają być jedno, czy dwuskrzydłowe. Zazwyczaj charakter drzwi określony jest w projekcie i na tym etapie warto porozmawiać z architektem, czego oczekujemy. I o ile wysokość drzwi jest zazwyczaj standardowa (ok. 200 cm), to ich szerokość może być różna. W przypadku projektów dużych domów przypominających rezydencje można zdecydować się na szerokie drzwi nawet do 180 cm, z doświetleniem. Natomiast w typowych projektach domów, zazwyczaj planuje się wykonanie drzwi o szerokości 90 cm, która jest funkcjonalna i najczęściej spotykana.

Warto również już na etapie projektu rozważyć czy drzwi mają być przylgowe, czy bezprzylogwe, Na czym polega różnica? Drzwi bezprzylgowe posiadają krawędź, która tworzy z nimi jednolitą płaszczyznę. Natomiast w drzwiach przylgowych, ich wypukła cześć tzw. przylga po zamknięciu drzwi zachodzi na ościeżnicę. Pierwsza opcja jest o wiele bardziej estetyczna, jednak w drzwiach przylgowych zdecydowanie łatwiej zagwarantować ich szczelność, dzięki czemu są tańsze. Jak pod podkreślają specjaliści, w tego typu drzwiach łatwiej również o prawidłową regulację zawiasów.

Drewniane, stalowe czy z aluminium-wady i zalety poszczególnych rozwiązań

Zasadniczo w przypadku drzwi wejściowych mamy do wyboru pomiędzy drzwiami drewnianymi lub tymi wykonanymi z aluminium. Cześć osób decyduje się również na drzwi wykonane ze stali. Każde z tych rozwiązań ma swoje plusy i minusy, o których warto wiedzieć przed podjęciem decyzji.

Drzwi drewniane są jedną z najtańszych opcji. Ładnie się prezentują, jednak wymagają stałej i systematycznej pielęgnacji – jej brak powoduje, że drzwi zmieniają kształt, co powoduje, że konieczna jest ich wymiana. Warto zwrócić uwagę także na ich prawidłową impregnację, która zapewni trwałość i odporność na zawilgocenia.
Zdecydowaną wadą drzwi albuminowych jest fakt, że nie są one zupełnie odporne na wgniecenia. Zasadniczo nie poleca się ich właścicielom odmów wolnostojących. Godne uwagi są drzwi stalowe. Jest to najdroższa opcja, jednak są odporne na zniszczenia i dobrze imitują np. fakturę drewna.

 

  

2 komentarzy

  • Link do komentarza Bartosz środa, 13 grudzień 2017 18:36 napisane przez Bartosz

    W życiu nie czytałem większych bzdur.
    Pojęcia nie masz o tym co piszesz.

  • Link do komentarza uzytkownik1 środa, 13 grudzień 2017 14:40 napisane przez uzytkownik1

    Od kiedy pierwszym kryterium wyboru jest tot czy drzwi mają być 1 czy 2 skrzydłowe? Od kiedy wysokość standardowa to 2m? "w drzwiach przylgowych zdecydowanie łatwiej zagwarantować ich szczelność, dzięki czemu są tańsze" - od kiedy jest to wyznacznikiem ceny? "Drzwi drewniane są jedną z najtańszych opcji (...) Godne uwagi są drzwi stalowe. Jest to najdroższa opcja". "Zdecydowaną wadą drzwi albuminowych jest fakt, że nie są one zupełnie odporne na wgniecenia. Zasadniczo nie poleca się ich właścicielom odmów wolnostojących. Godne uwagi są drzwi stalowe. Jest to najdroższa opcja, jednak są odporne na zniszczenia"... CO ZA BZDURY... Osoba, która to pisała powinna najpierw zasięgnąć porad u ludzi z branży, którzy na prawdę mają pojęcie, a nie czytać w internecie i powielać takie bzdury...

Skomentuj

Szukaj

Na żywo

Na żywo

Facebook

Instagram

Reklama A3
Reklama A33
Joomla! template by Age Themes